در راستای ارتقاء فناوری در فرآیندهای تولیدی محصولات نفتی و پاسخگویی به نیازمندیهای جدید بازار داخلی و بین المللی، شرکت صدرا نفت پارسیان بعنوان یکی از شرکتهای معتبر و پیشرو در تولید محصولات مهم و استراتژیک حاصل از پالایش نفت خام، با تاسیس یکی از پیشرفته ترین پالایشگاههای این صنعت در کشور و منطقه با ظرفیت تولید سالیانه 417000 تن انواع مشتقات نفتی، در اسفند ماه 1393 به بهره برداری  رسید. 

شرکت صدرا نفت پارسیان با استفاده از تکنولوژیهای جدید فرآیند محصول و تجربیات متخصصین خبره صنعت نفت، در حوزه های فنی و مهندسی ، آزمایشگاهی ، تحقیق و توسعه و فروش و بازرگانی بین الملل موفق به تولید گریدهای به روز و با کیفیت بالای انواع هیدروکربن های سبک و سنگین، انواع روغن موتور خودروهای بنزینی و دیزلی ، روغن دنده،  بالا برنده اکتان سوخت، ، اد بلو یا کاهش دهنده آلاینده سوخت، ضد یخ همچنین انواع تینرهای ساختمانی و صنعتی و حلال های گروه 400 گردیده است. 

شرکت صدرا نفت پارسیان در طی بیش از یک دهه فعالیت تولید و بازرگانی محصولات استراتژیک خود همواره توانسته است تا در جهت توسعه محصولات خود همگام با تمامی استانداردهای بین امللی تولید و مدیریت و تضمین کیفی گام های بلندی بردارد. این شرکت دارای یکی از پیشرفته ترین ازمایشگاههای صنعت نفت است که نتنها امکان کلیه ازمایشهای شیمیایی و فیزیکی در کلیه پارامترهای آزمایشگاهی را میسر می سازد بلکه قادر به ارائه خدمات ویژه آزمایشگاهی به دیگر صنایع کشور نیز می باشد.

استقرار پالایشگاه صدرا نفت پارسیان در شهرک صنعتی علویجه استان اصفهان و سهولت در دسترسی آسان به پالایشگاه های اصفهان ، شازند اراک و تهران در استانهای همجوار از طریق شبکه اصلی حمل و نقل جاده ای امکانی ویژه جهت همکاریهای فنی و تجاری را برای این شرکت فراهم نموده است. قرارگرفتن در مسیر ترانزیت و کریدورهای بزرگ حمل و نقل جاده ای کشوری بر اهمیت و فعالیت تولید ، تامین و فروش نقش بسزایی داشته و از دیگر مزایای ویژه این پالایشگاه محسوب می گردد.

شرکت صدرا نفت پارسیان در کنار تامین بازار داخلی با حضور فعال در بازارهای منطقه به ویژه کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان، کشورهای آسیای میانه، و کشورهای حوزه خلیج فارس سهم بازار رو به رشدی را داشته و این شرکت را قادر ساخته است تا با حضور در بازارهای کشورهای فرا منطقه ایی افق نوینی از خلاقیت، تولید و افتخار را رقم زند.