ورق استیل در تولید مخازن ذخیره آب

کاربرد ورق استیل نگیر در مخزن آب

در میان انواع آلیاژ هایی که برای ذخیره آب استفاده می شود شاید بتوان ورق استیل را امن ترین و مقرون به صرفه ترین آلیاژ جهت تولید مخازن دانست.

صدرا نفت پارسیان
صدرا نفت پارسیان

فهرست موضوعات

 

مقدمه

ما در گذشته خدمت شما عزیزان و همراهان همیشگی این وب سایت عرض کرده بودیم که ورق‌های استیل در انواع مختلفی مشاهده می‌شود. هر یک از این ورق‌ها هم کاربردهای خاص خود را دارند و در صنایع گوناگونی از آن‌ها استفاده می‌شود. با این حال، برخی از این ورق‌ها هستند که بیشترین استفاده ممکن را برای انسان‌ها دارند که از آن‌ها باید به ورق استیل نگیر اشاره داشت. 
 
این نوع از ورق‌ها در برخی از صنایع مهم مانند ساخت و ساز و به وجود آوردن مخزن آب استفاده می‌شوند. امروزه از مخزن‌های آب در بسیاری از کسب و کارهای جها ن و حتی ایران استفاده می‌شود و نیاز است که بدانیم چطور می‌توان نسبت به ساخت آن اقدام نمود. 
حال در این مقاله می‌خواهیم در مورد ساخت مخزن آب به وسیله ورق استیل نگیر یا همان ورق استیل 304 صحبت داشته باشیم. در واقع قصد داریم تا از مزایای آن رونمایی کنیم و در نهایت نیز به سراغ قیمت ورق استیل نگیر برویم. این ورق‌ها امروزه توسط افراد زیادی در سر تا سر جهان خریداری می‌شوند و شما نیز می‌توانید یکی از آن‌ها باشید. بنابراین پیشنهاد ما این است که این متن را به هیچ عنوان از دست ندهید. 

 

تانکر استیل ذخیره آب

 

همه چیز در مورد ورق استیل نگیر

در ابتدا باید عرض کنیم که میزان کروم زیادی در ورق استیل نگیر به چشم می‌خورد و همین موضوع را باید یکی از وجوه تمایز آن با دیگر ورق‌ها به شمار آورد. به همین دلیل است که این ورق‌ها به راحتی جذب آهنربا نمی‌شوند، در حالی که این موضوع شاید در سایر ورق‌های استیل به چشم بخورد. 
در همین راستا، به آن ورق استیل غیر مغناطیسی نیز گفته می‌شود. البته ورق استیل نگیر شامل دیگر موارد ورق‌ها نیز می‌شوند، اما در این جا منظور ما نوع 304 آن است که شاید کاربردهای بیشتری هم به نسبت بقیه داشته باشد. خوب است بدانید که این ورق‌ها در انواع مختلفی هم راهی بازار شده است که از آن‌ها باید به مدل‌های مات و براق یا به شکل صاف و لول شده اشاره داشت. 
این بدان معنا است که افراد با توجه به سلیقه‌ای که دارند، می‌توانند یکی از آن‌ها را برای خود انتخاب نمایند. افراد زیادی این گونه تصور می‌کنند که می‌توان در ساخت مخازن آب از ورق استیل 316 نیز بهره برد. چنین چیزی درست است، اما باید بدانید که بهتر است در ساخت این مخازن از ورق استیل 304 استفاده شود. دلیل آن را هم باید مقاومت بیشتر این ورق و دوام بالاتر آن به نسب مورد دیگر اشاره کرد. 

مزایای ورق استیل 304

حال باید به سراغ مزایایی رفت که در ورق استیل 304 مشاهده می‌شود و می‌توان به همین دلایل از آن در ساخت مخزن آب استفاده کرد. البته باید در جریان باشید که مزایای دیگری هم در این خصوص مشاهده می‌شود که بعد نیست نیم نگاهی هم بر آن‌ها داشته باشید. با این حال، تلاش ما این است که به مهم‌ترین موارد اشاره داشته باشیم. 
1- در قدم اول باید قدم مقرون به صرفه این ورق استیل را نام برد. چنان چه مقایسه‌ای میان ورق‌های استیل با تجهیزات دیگر کنید، متوجه می‌شوید که در کل قیمت آن‌ها نازل‌تر خواهد بود و می‌توانید صرفه‌جویی خوبی در هزینه‌های خود به عمل آورید. حال جالب است بدانید که قیمت ورق نگیر می‌تواند از دیگر ورق‌های استیل هم پایین‌تر باشد. 
2- سازندگان این ورق‌ها آن را به گونه‌ای به وجود آورده‌اند که در کل مقاومت بالایی در آن به وجود آمده باشد. مقاومت در مقابل خوردگی در ورق استیل 304 بسیار بالا است و این باعث می‌شود تا بتوانید برای مدتی طولانی از آن بهره مند شوید. 
3- این طور که گفته می‌شود، ساخت ورق استیل 304 نیز در نوع خود نسبتا ساده‌تر از دیگر ورق‌های استیل است. این باعث می‌شود که افراد زمان و انرژی کمتری را هم برای ساخت آن بگذارند. 
4- زنگ زدگی نیز هیچ گاه در ورق استیل 304 مشاهده نمی‌شود؛ زیرا ترکیباتی در آن به کار رفته است که می‌تواند مانع اکسیداسیون شود. حال اگر شما بخواهید از موادی غیر از فولاد برای ساخت مخازن آب استفاده کنید، ممکن است با مشکلاتی از جمله زنگ زدگی آن‌ها مواجه شوید. 
5- مخازن آب هر چند وقت یک بار ممکن است کثیف شوند و نیاز به تمیز شدن داشته باشند. به همین دلیل باید از ترکیباتی برای ساخت آن‌ها استفاده کرد تا بتوان راحت‌تر این کار را انجام داد. ورق استیل 304، شرایطی را برای مردم به وجود آورده است تا بتوانند به سادگی نسبت به انجام این کار اقدام نمایند. 

 

تانکر استیل حمل و ذخیره آب

 

قیمت ورق استیل نگیر

با توجه به انواعی که در ورق استیل نگیر مشاهده می‌شود و ابعاد گوناگونی که در دسترس قرار می‌گیرد، بدیهی است که نمی‌توان قیمت ثباتی را برای همه آن‌ها در نظر داشت. حال در صورتی که شما به دنبال ورق استیل 304 به منظور ساخت مخزن آب یا کاربردهای دیگر هستید، می‌توانید با تیم ما تماس حاصل فرمایید. 
شماره تلفن‌هایی در وب سایت ما موجود است که می‌توانید یکی از آن‌ها را برای خود انتخاب نمایید. سپس باید اطلاعاتی در مورد این که به چه میزان از این ورق‌ها نیاز دارید و همچنین کاربردی که در نظر دارید، با تیم ما صحبت داشته باشید. در پایان نیز تیم ما قادر است تا شما را به خوبی راهنمایی کرده و قیمت تقریبی آن را در دسترس قرار دهد. 

سخن پایانی

این مقاله در مورد کاربردهای ورق استیل نگیر یا همان ورق استیل 304 مانند استفاده در مخزن‌های آب نوشته شده است که امیدواریم از آن نهایت لذت را برده باشید. 
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید