چه روش هایی برای براق کردن ورق استیل توصیه می شود ؟

چطور استیل را براق کنیم؟

روش های مختلفی برای براق سازی ورق استیل وجود دارد ، مانند سرکه سفید ، استفاده از ژل گریندینگ و غیره ، توصیه می شود تا پایان این مقاله با ما همرا باشید.

صدرا نفت پارسیان
صدرا نفت پارسیان

فهرست موضوعات

 

مقدمه

چطور استیل را براق کنیم؟ اگر به دنبال رسیدن به پاسخ این سوال به این مقاله سر زده اید، باید بدانید که کاملا درست آمده اید و می توانید روش های مختلفی که برای براق کردن استیل می توانید از آن ها استفاده کنید را در این مقاله مطالعه نمایید. لازم است برای رسیدن به پاسخ این که چطور استیل را براق کنیم، روش های درست و کاربردی که در این بخش وجود دارد را مورد بررسی قرار داده و سعی کنید تا هر طور که شده است در زمان لازم از بهترین روش استفاده نمایید. 
فراموش نکنید که هر کدام از روش های بیان شده می توانند میزان تاثیرات متفاوتی داشته باشند و از سوی دیگر نیز می توانند هزینه هایی با درصدهای مختلف را برای استفاده کننده در پی داشته باشند. به همین دلیل ابتدا بهتر است از روش های کم هزینه و ساده تر برای براق کردن استیل استفاده کنید و زمانی که این روش های ساده پاسخگو نبودند، به سراغ دیگر روش ها بروید. 

چطور استیل را براق کنیم؟

اولین سوال آن است که چطور استیل را براق کنیم؟ روش های متفاوت و گوناگونی همچون استفاده کردن از آب گرم، استفاده از ژل گریندینگ، به کار بردن سرکه سفید، استفاده کردن از الکل سفید و همچنین استفاده از ماده جوش شیرین برای براق کردن استیل وجود دارد که هر کدام را به صورت جداگانه و به شکل کامل توضیح خواهیم داد تا هرچه بهتر و ساده تر با این موضوع آشنا شوید و بدانید که کدام یک از این روش ها می تواند گزینه بهتری محسوب شود. 

 

پولیش استیل

 

آب گرم یا داغ

در جواب این سوال که چطور استیل را براق کنیم، می توانیم به استفاده کردن از آب گرم و یا آب داغ اشاره کنیم. این روش در حقیقت ساده ترین و همچنین ارزان ترین و در دسترس ترین روش ممکن برای تمیز کردن استیل محسوب می شود. آب داغ می تواند بدون آن که به سطح مورد نظر آسیبی برساند و یا بدون آن که بخواهد خورندگی و... را ایجاد کند، کدر شدگی سطح فلز را برطرف کند. در مورد استفاده از این روش بهتر است بدانید که حتما باید پس از شستن سطح فلز با آب داغ، آن را خشک کنید. 

استفاده از ژل گریندینگ

روش دوم استفاده کردن از نوعی ژل به نام ژل گریندینگ است. این ژل را برای براق کردن کابینت ها، دیواره های آسانسورها و مواردی از این قبیل که معمولا زیاد با دست در تماس هستند، استفاده می کنند. ژل های گریندینگ را باید به شکل خاص و ویژه ای استفاده کرد. این نوع خاص از استفاده کردن را می توانیم بدین شکل توضیح دهیم. ابتدا این نوع از ژل را بر روی یک پارچه تمیز ریخته و بر روی سطح مورد نظر خود می کشیم. پس از آن که سطح مورد نظر را به طور کامل به این ژل آغشته کردیم، می توانیم با یک پارچه تمیز دیگر ژل و تمامی جرم ها و ناخالصی هایی که بر روی سطح استیل جمع شده است را تمیز کنیم. با این کار می توانیم سطح استیل را از تمام آلودگی ها و ناپاکی ها تمیز کنیم. 

استفاده از روش غوطه وری

روش سوم که با نام روش غوطه وری شناخته می شود می تواند یکی دیگر از مواردی باشد که از آن برای تمیز کردن سطوح براق و استیل استفاده می کنیم. این روش دارای خوبی هایی است که از جمله آن می توانیم به در بر گرفتن تمام سطح ورق استیل اشاره کنیم. در این روش مایعی که قرار است ورق استیل ما را تمیز کند را در ظرفی ریخته و ظرف استیل خود را در آن قرار می دهیم. با توجه به میزان کدر شدگی سطح استیل، می توانیم ظرف را برای مدت بیشتر و یا کمتری در مایع تمیز کننده قرار دهیم. 
در خصوص این روش یک نکته منفی نیز وجود دارد. این نکته منفی در حقیقت مربوط به این می شود که بسیاری از سطوح استیل همچون دیواره های آسانسورها، پنل های استفاده شده بر روی نمای خارجی ساختمان ها و... را نمی توانیم با این روش تمیز کنیم. در حقیقت روش غوطه وری صرفا برای وسایلی استفاده می شود که کوچک بوده و به سادگی قابل حمل هستند. 

استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین

روش بعدی که جز روش های خانگی است و در پاسخ به سوال اینکه چطور استیل را تمیز کنیم، مطرح می شود، استفاده کردن از سرکه و جوش شیرین است. سرکه و جوش شیرین را باید به ترتیب و طبق اصول استفاده کنید تا بتوانید سطح استیل مورد نظرتان را جلا دهید. ابتدا سطح ظرف استیل و یا پنلی که دارید را کاملا تمیز کرده و هر گونه گرد و غباری را از روی آن پاکسازی می کنید. 
پس از تمیز کردن سطح مورد نظر جوش شیرین را با استفاده از یک دستمال، اسکاچ و... بر روی سطح مورد نظر کشیده و اجازه دهید تا چند دقیقه به همین حالت باقی بماند. پس از گذشت چند دقیقه چند قطره سرکه سفید را بر روی آن بریزی و یا اگر می توانید سرکه را بر روی آن اسپری کنید. این کار سبب می شود تا جوش شیرین بتواند به راحتی و به شکل بهتری کار تمیز کردن را انجام دهد و به همین دلیل است که حتما باید این دو ماده را در کنار هم استفاده کنند. پس از گذشت چند دقیقه می توانید سرکه و جوش شیرین که با هم ترکیب شده اند را با دستمال بر روی تمام قسمت های ظرف استیل بکشید و سپس آن را با آب گرم بشویید و خشک کنید. 

 

پولیش استیل

 

استفاده از آرد سفید

استفاده کردن از آرد سفید یکی دیگر از روش هایی است که می توانید در پاسخ به این سوال که چطور استیل را تمیز کنیم، انجام دهید و با استفاده از آن سطح استیل را تمیز کنید. آرد سفید البته برای جرم ها و لکه هایی که به مدت طولانی بر روی ورق باقی مانده است، نمی تواند کار خاصی را انجام دهد؛ اما می تواند یک لایه برداری ملایم و ساده را انجام دهد و لکه هایی که بر روی ظرف ها باقی مانده است را تمیز کند. 

استفاده از الکل

استفاده کردن از الکل نیز همچون آرد سفید شاید نتواند به صورت عمقی ظرف مورد نظر ما را تمیز کند، اما می تواند لکه های جزئی و کدر شدگی سطحی را به خوبی از بین ببرد. برای این کار لازم است تا الکل را بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید و اجازه دهید تا چند ثانیه بر روی ظرف باقی بماند؛ سپس با استفاده از یک دستمال تمیز می توانید الکل را از روی سطح مورد نظر پاک کنید. در صورتی که استیلی که تمیز کرده اید جزو ظروف آشپزخانه می باشد، صرفا لازم است تا پس از تمیز کاری آن را با آب بشویید که ذرات الکل بر روی آن باقی نماند. 

جمع بندی

در پاسخ به این سوال که چطور استیل را براق کنیم، لازم است بدانیم که ورقه های استیل می توانند با روش های مختلفی که در طول این مقاله بیان شدند، تمیز شوند و در صورتی که خوردگی و یا پوسیدگی در سطوح آن ها به وجود نیامده باشد، به سادگی و به راحتی می توانید با همین روش ها استیل مورد نظر خودتان را براق کنید. 
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید