موارد استفاده از استیل در پخت و پز

آنچه که باید قبل از پخت و پز با ظروف ساخته شده از ورق استیل بدانید

ضد زنگ می‌تواند مادام‌العمر دوام داشته باشد و توانایی منحصر به فرد خود را در پخت یکنواخت غذا حفظ کند تا زمانی که بتوانید از تاب برداشتن تابه جلوگیری کنید. بنابراین، حفظ یکپارچگی سطح پخت و پز مهم است.

صدرا نفت پارسیان
صدرا نفت پارسیان

مقدمه:

در دنیایی که ظاهراً بر اساس منسوخ شدن برنامه ریزی شده و ساخته شده است، ظروف پخت و پز از جنس ورق استیل استثنای مطلوبی از وضعیت موجود است. این آلیاژ ماندگاری ابدی دارد و آن را به ماده انتخابی در میان متخصصان آشپزی تبدیل می کند. اما تمام این مزایا و طول عمر برتر به یک چیز بستگی دارد: شما باید بدانید که چگونه ورق استیل را به درستی اداره کنید.

رفتار ورق استیل در برابر مواد غذایی:

قبل از استفاده از مجموعه ورق استیل جدید خود، ابتدا با آن آشنا شوید. یکی از بزرگترین مزایای پخت و پز با ظروف ورق استیل در همه کاره بودن آن نهفته است. شما می توانید آن را برای همه چیز از سبزیجات کاملاً سرخ شده تا استیک های دلچسب استفاده کنید، و همچنین یک انتخاب عالی برای غذاهای پاستا است.
علاوه بر این، از آنجایی که ضد زنگ هنگام پخت و پز با اسیدها واکنش نشان نمی دهد، می توانید یک مارینارای غنی یا یک نوشیدنی لیمویی و سس کره درست کنید بدون اینکه نگران واکنش پذیری سطحی باشید که بر طعم غذا تأثیر بگذارد.

چیزهایی که باید بدانید:

هنگامی که یک استیک آبدار و کاملاً پخته شده یا گوشت خوک را در رستوران می گیرید، تقریباً تضمین می شود که با استفاده از یک فرآیند دو مرحله ای پخته شود. ابتدا از روی اجاق گاز شروع می شود تا شما آنرا کاملاً بپزید. اما، اگر مستقیماً از روی اجاق گاز به بشقاب برود، توزیع حرارت ناهموار و گاهی اوقات حتی یک تکه گوشت خشک شده خواهید داشت. این تطبیق پذیری در مورد ظروف آشپزی مهم است.
یکی از دلایل زیادی که سرآشپزها و آشپزهای خانگی می دانند ورق استیل را دوست دارند این است که می توانند به سرعت آن را از اجاق گاز به فر منتقل کنند. تکمیل فر، جوشیدن را در نقطه ایده آل متوقف می کند. این به داخل استیک اجازه می دهد تا بدون خشک شدن گوشت یا داغ شدن بیش از حد بیرونی به پختن ادامه دهد.
هنگامی که با ظروف استیل ضد زنگ خود به درستی رفتار می کنید، از مزایای سطح حرفه ای از نظر طعم و دوام بهره مند می شوید. در این مقاله آنچه باید در مورد استفاده از ورق استیل قبل از شروع مجموعه خود بدانید آورده شده است.

برای استفاده در دماهای پایین تا بالا خوب است:

تطبیق پذیری درجه حرارت از ضد زنگ یک ویژگی مهم است، به عنوان مثال می توان یک استیک در فر را به طور کامل در رنج دماهای مختلف آماده کرد. اما، مزایا به همین جا ختم نمی شود. ورق استیل به همان اندازه قادر به تحمل حرارت بالا است و می توان برای پاستوریزه کردن مواد غذایی در دماهای بالا از آن استفاده نمود.

 

ورق استیل

 

همیشه ورق استیل خود را از قبل گرم کنید:

هنگامی که صحبت از پیش گرمایش می شود، ضد زنگ کمی قانون شکن است. ضد زنگ برخلاف نمونه های نچسب خود، قبل از اضافه کردن روغن یا چربی به تابه، نیاز به گرم کردن کامل دارد. تابه خالی خود را به مدت 2 تا 3 دقیقه روی حرارت متوسط قرار دهید سپس چربی پخت را اضافه کنید. این یک سطح نچسب خوب ایجاد می کند که کار را آسان تر می کند.

آن را به درستی از قبل گرم کنید:

قبل از اضافه کردن غذا به ماهیتابه، باید مطمئن شوید که درجه حرارت در جایی است که باید باشد. شما می توانید زمان مناسب را با آزمایش "tssss" که در غیر این صورت به عنوان تست آب شناخته می شود، تعیین کنید. بعد از اضافه کردن روغن، یک قطره آب داخل تابه بریزید. هنگامی که آب با روغن تعامل می کند، باید صدای "tssss" ایجاد کند. اگر اینطور نیست، تابه هنوز برای غذا آماده نیست.

حتما در زمان مناسب روغن بزنید:

هنگام استفاده از ورق استیل، اگر می خواهید تابه نچسب شود، باید با چربی طبخ کنید. چربی یک لایه محافظ برای ماهیتابه ایجاد می کند، بنابراین تکه های غذا در قسمت های میکروسکوپی که سطح را تشکیل می دهند نفوذ نمی کند. هنگامی که روغن این بخش ها را پر می کند، غذا جایی برای پنهان شدن ندارد و این امر پاکسازی را بسیار آسان تر می کند.

گوشت همیشه به شما می گوید چه زمانی باید برگردانده شوند:

پروتئین‌های شما راهی دارند که به شما می‌گویند چه زمانی برای برگرداندن آماده هستند. وقتی شروع به دیدن یک پوسته تیره‌تر در اطراف لبه‌های گوشت می‌کنید، می‌دانید که زمان آن فرا رسیده است. می توانید مطمئن باشید که لحظه ای فرا رسیده است که گوشت به راحتی حرکت می کند و احساس می کنید که مجبور نیستید آن را فشار دهید یا از تابه بیرون بکشید.

  تابه های خود را تاب ندهید:

ضد زنگ می‌تواند مادام‌العمر دوام داشته باشد و توانایی منحصر به فرد خود را در پخت یکنواخت غذا حفظ کند تا زمانی که بتوانید از تاب برداشتن تابه جلوگیری کنید. بنابراین، حفظ یکپارچگی سطح پخت و پز مهم است. برای این کار همیشه آن را به تدریج روی حرارت قرار دهید و از قرار دادن تابه روی سطح سرد در حالی که هنوز داغ است خودداری کنید. انجام این کار، ورق استیل شما را برای سال ها در وضعیت خوبی نگه می دارد.

گردآورنده: سید رحیم کیاحسینیامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید